Google Reklam

Google Reklam nedir?

Google Reklamlarının firma veya daha büyük ölçekli birçok firmalarda çok büyük ilgi uyandırmasının nedeni ölçülebilir olmasıdır Reklamlar için ödediğiniz paranın geri dönüşünü çok hızlı bir halde göstermektedir, çünkü sonuçları çok hızlı şekilde alırsınız. Çok fazla arama sonuçlarında gözükmesi sağlanarak sitenize ziyaretçi çekersiniz, çok fazla ziyaretçi ile hizmetinizi veya işletmenizi daha çok kişiye tanıtmak anlamına gelir.

Google Reklam

Google Reklam

Google Reklam ile daha fazla ziyaretçi

Daha fazla ziyaretçi akışı sağlanacaktır. Google reklam ile sektörünüze ait müşteriler kazanacaksınız ve bunların işinize olan faydasını görmüş olacaksınız. İnternette satışların %73 ü arama ile olmaktadır. Google Reklam tüm sektörler için uygundur. İster Kobi ister büyük işletme olun profesyonel hesap ve kampanya yönetimi ile dilediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hızlı sonuçlar elde edersiniz
Reklamlarınız sonuçlarda çıktığı vakit sonuçlarını görmeye başlarsınız. Marka değerini arttırır.
Google reklamları marka değerinin artmasında önemi fazladır.

Google Reklam, Google’ın hizmetlerinden kabul edilen reklamcılık hizmetidir ve Google’ın gelirlerinin ortalama %90’nını reklamlar sağlar. Google web üzerinden yapılan arama sonucu ortaya çıkar. Sorgulanan arama sonuçları metin reklam olarak çıksa da banner reklam olarak yayımlanabilir. Google Adwords reklamlarının bu kadar rağbet görmesinin bir nedeni ise reklam için bir tek tıklandığında ücret ödemenizdir.

Google Adwords ile verdiğiniz bir reklam arama sonuçları ile birlikte yayınlanır. Anahtar sözcükler ile ilgili reklamlar aradığınız sayfada yer alır. Genel anlamda metin ağırlıklı olan reklamların yanı sıra video ve resim özellikli reklamların yapılıp yayınlanması da mümkündür. Google’a verilen reklamlarda ücretlendirme tıklama başına maliyet ile gerçekleşir. Kullanıcı tarafınızdan günlük miktar belirlenir ve reklamlar bu günlük bütçe dâhilinde tıklama alır. Tıklama başına ödeme (TBM) ise sektörden sektöre nazaran değişkenlik gösterir ve sektördeki rekabete göre belirlenir.

Google reklamları geniş özellikleri ile çok fazla aracından farklıdır. Reklamlarınızı sizin belirleyeceğiniz niteliklere nazaran düzenleyip gösterileceği ülke, bölge yada şehir seçilebilir. Reklamlarınızın gösterileceği gün ve saat aralıklarını belirleyip, gösterime başlayacağı demografik özelliklerde (yaş, cinsiyet benzer biçimde) seçilip düzenleme yapılabilir

Neden Google Reklamına ihtiyacımız var?

İnternet çağımızın en çok ziyaretçisi çeken noktasıdır. Her gün milyonlarca kullanıcı çeşitli konularda internette arama yapıp sonuçlar doğrultusunda gereksinim duyan ürünleri internet üzerinden satın alarak hem zaman kaybından kurtuluyor hem de birden fazla ürünü karşılaştırma şansına sahip oluyor. Google reklamları bu süreci hızlandıran bir yöntemdir. Bundan dolayı en çok tercih edilen reklam kanalıdır. Google reklamları, şirket ve ürünleriniz bir tek kendi şehrinizde değil Türkiye’de hatta Dünya’da büyük bir kesime erişmesini sağlar. Çünkü Google her an milyonlarca ziyaretçi alır.

Online satış ve pazarlama ile Google arasında yakın bir ilişki vardır. Aslına bakarsan bunlar birbirini takip eden kavramlardır. Bir nevi arz talep ilişkisi çerçevesinde meydana gelmiş kavramlardır. Tanıtım trafiğinin geniş bir kısmı Google ve Google reklam hizmetleri aracılığı ile gerçekleşir.
Türkiye’deki web kullananlarının %97’si aramalarında Google’ı kullanıyor. Bu kullananların %65’i ise ürün satın almadan önce Google üzerinden elde edilecek ürün hakkında araştırmalar yapıyor. Bu istatistiklere bakılmış olduğunda Google üzerinde ön sıralarda ve ilk sayfada var olmanın önemi çok büyük. Uzman ekibinden alacağınız ustalaşmış destek ve kaliteli hizmet sayesinde ilk sıralarda yer alabilir, satacağınız ürünü ve verdiğiniz hizmetinizi arayan potansiyel müşterilerinize kendinizi duyurabilirsiniz. Reklamları belirlediğiniz hedef kitleler ve ürününüzle veya hizmetinizle ilgilenen kişiler göreceği için satış yapma ihtimaliniz yükselecek

Yeni Müşteriler Bulmanız Çok Daha Kolay

Reklamlarınız sektörünüz, satacağınız ürün yahut hizmetlerinizle alakalı seçtiğiniz anahtar kelimelerde gösterime başlayacağı için yalnız ilgili ziyaretçilere ödeme yapar ve yeni müşteriler edinme şansınızı arttırırsınız. Reklamlarınız sizin için 24 saat süresince çalışarak yeni müşteriler kazanmıştır.

Google reklamları için yer hedeflemesi yapabilir. Yalnız Ankara’da hizmet veren bir firmaya sahip iseniz bu durumda Google reklamlarınızı yalnız Ankara’daki kullananların görebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede farklı şehirlerindeki kullanıcılar reklamlarınızı görmezler. Reklam bütçeniz ile yalnız ilgili kişilere reklam yapmış olmuş olursunuz ve paranızı hesaplı kullanmış olmuş olursunuz.

Sadece Ziyaretçiler için Ödeme Yapın

Anahtar kelimelerinizden herhangi birini yazan her bir kullanıcı için değil, bir tek arama sonucunda çıkan reklamınıza tıklayan ve web sitenize yönlenen kullanıcılar için ödeme yaparsınız. Böylece kuruş bazında maliyetlerle kullananların sizden ürün satın alma veya sizinle iletişime geçmelerini sağlayabilir, satışlarınızı fazlalaştırabilirsiniz.

Google Reklam