Kurumsal seo çalışması

Ana Sayfa » Kurumsal seo çalışması
Kurumsal seo çalışması2016-10-28T02:21:51+00:00
 • SEO

Kurumsal seo çalışması

Siteniz için kurumsal seo çalışması

Kurumsal seo içi yapılması gerekli en önemli çalışmaların başında kurumsal firmayı yakından analiz edip, Firmaya ait  beklentileri kısımında araştırmak gereklidir. Ardından rakipleri ve sektör analizinin yapılması şarttır. Bu adımlar bittikten sonra bir seo çalışması yapıp uygulamaya koyabilirsiniz.

Kurumsal firmalar

Kurumsal firmaların arama motorlarında ilk sıralara gelmek için yaptığı birtakım çalışmaları içermektedir. Özellikle yapılması gereken ve üzerinde çok fazlas durulması gereken bazı işlemler var. Bu işlemler firmanın site trafiğini artıracağı gibi marka prestijine de büyük katkı olacaktır.

Seo

Kurumsal seo çalışmaları nasıl yapılır

Kurumsal seo firmalarının en fazla dikkat ettiği konulardan biri de sitedeki içeriklerin orjinal (organik) olmasıdır. Kurumsal seo çalışması için çok dikkat edilmesi ve önemli açısından  en önemli unsur doğallık olaktadır.Bu sebeple kurumsal seo çalışması, arama motorlarının içeriğinizi kullanıcıya rahatsız eden  içeriklerden ayıklayamayı hedefler.Kurumsal seo çalışması yapılırken site içinde uygulana seo çalışmalarının yanında site dışı çalışmalar da önemli olduğudur Arama motorları algoritmaları artık yapılan çalışmaları  ayırt edebilmektedir. Bu yöntemler ile  manuel çalışmalar gerçekleştiren kurumsal seo çalışması firmalarını seo başarısı açısından çok önemlidir.Bir tek anahtar kelimelerin sayfa içine, başlıklar eklenmesi, site kodlarıın yazılması ve  etiketlere doldurulması anlamına gelmez. Yani doğal olmayan içerikler arama motorları tarafından algılanarak, üst sıralamalarda gözükmezler. Bu filtreden kurtulup üst sıralarda çıksa bile ziyaretçiler bu doğal olmayan durumu görerek bu web sitenin kendilerine yararlı olamadığını görerek sitenizi tercih etmezler.Firmanız veya ürününüz için seo çalışması yaparken alanında uzman profesyonel sertifikalı kişilerle çalışarak ve  Kurumsal şirketler ile iletişim halinde olarak kelime yığını haline gelmiş internet sitelerinden veya sıralamalarda diğer sitelerin gerisinde kalmaktan kurtulabilirsiniz.

Hedef Kitle

Kurumsal seo , bir işletme ya da firma ile ilgili hizmet sunduğu  hedef kitleye doğrudan arz edileceği nedeniyle tüm ayrıntıları ile ilgili çalışılmalıdır.

 1. Site içi seo çalışmaları: sitenizde bulunan metinlerin iyi şekilde yapılarak, görsellerin uygunluğu ve içerik yazıları, iç linklemelerin yapılması ve doğru şekilde kodlanması, metatag’lerin yazımı, sayfa hızı çalışmaları, sitenizi mobil kullanıcı dostu haline getirmek için yapılması gereken birtakım ayrıntılı çalışmalardan oluşmaktadır.
 2. Web site dışı seo çalışmaları: Sitenize dışarıdan alınacak linklerin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar doğrultusunda linkleme ve indeksleme çalışmalarından yapmaktır.
 3. Sosyal medya :Sitenizin sosyal imleme yapılarak, sosyal ağlarda gözükmesini sağlayan çalışmalar yapılmaktadır.
 4. Raporlama: Siteye girien kişilerin raporlarını tutulduğu belirli bir plan içinde yaptığınız bu çalışmaların sonuçlarını takip etmeniz ve çalışmanızın kalitesi açısından önemli olacaktır ve çalışmaların düzgün takip edebileceksiniz.
 5. Firmanın sektörüne ait ve rakip analizi yapılmalıdır.
 6. Sektöre ait hedef kelimeler seçilir.
 7. Yerel veya bölge bazlı kelimeler de şirketlerin isteğine göre kullanılabilir.
 8. Sektörün hedef kitlesinin neler beklediğini inceleyerek yapılan çalışmalar.
 9. Kampanya oluşturularak firmanın web sitesine ilgi çekecek konular ve kampanyalar yapılır.
 10. Dizayn, içerik ve görsel optimizasyon düzeltilerek site daha faydalı hale getirilir.
 11. Çeşitli necralardan sitenin konusu ile alakalı web siteleri ile link değişimi yapılarak sitenin önemini arttırarak sıralamalarda yükselmesi sağlanır.

Google Adwords

Kurumsal SEO maliyeti reklamlardan daha düşüktür.

Kurumsal ve profesyonel kişiler tarafından yapılan SEO çalışmasının maliyeti, reklam ve amatör kişiler tarafından yapılan çalışmalara göre çok daha hesaplıdır.Kurumsal internet sitesi ilk olarak önce siteyi ziyaret eden kullanıcıların ilgisini kazanmalıdır. Sitenizine gelen kullanıcıların firmanız ile ilgili tüm önemli bilgilere kolayca ulaşmalıdır

[rev_slider alias=””]

Google Mobile First Indexing

Google Mobile First Indexing - Mobil Öncelikli İndeksleme Google’ın,

By |Eylül 18th, 2018|Categories: Google, Mobil, mobil seo, Mobil Uygulama, Mobil uyumlu web tasarım, Mobil Web Tasarım, Seo, WebTasarım|Tags: , , , |Google Mobile First Indexing için yorumlar kapalı

Sosyal Medya ve SEO

Sosyal Medya ve SEO Sosyal medya günümüzde hemen herkesin

By |Ağustos 29th, 2018|Categories: Facebook, Google Plus, Seo, SEO teknikleri, sosyal medya, Sosyal medya Blogu, Sosyal medya haberleri, Sosyal Medya Uzmanlığı, Twitter, You Tube|Tags: , , |Sosyal Medya ve SEO için yorumlar kapalı