SEO ANALİZİ 

SEO analizi, mevcut sitenin arama motorunda yakaladığı sonuçlarının, zamana, arama kriterlerine bağlı olarak incelenmesidir. Bu tür bir analiz sayfaların arama motorlarındaki performanslarını gözlemlemek ve geliştirmek amacıyla bazı başlıklar altında toplanmıştır:

 

  1. Teknik SEO Analizi

Mevcut websitenizin tasarımı, görüntüsü ya da içeriği her ne kadar kullanıcılar açısından cazip olsa da çalışma performansının incelenmesi, SEO analizi yaparken ilk düşünülmesi gereken kuraldır. Bu yüzden, ilk başta sitenizin “Erişilebilirlik” ve “İndekslenebilirlik” başlıkları altında Teknik SEO Analizi yapılması gerekmektedir.

SEO ANALİZİ

Erişilebilirlik, İngilizce adıyla Accesability, hem kullanıcıların hem de arama motoru botlarının sitenize erişim performansını ölçmeyi hedefler. Erişilebilirlik başlığı altında sitenizde kontrol etmeniz gereken ilk husus site hız performansıdır ve daha sonrasında geliştirme için kontrol etmeniz gerekenler, resim boyutları, robots.txt içeriği, site haritası, ve robots meta tag’leri olmaktadır.

İndekslenebilirlik, yine İngilizce adıyla Indexabiliry, Erişilebilirlik’e karşılık olarak sitenin arama motorlarına takdim edilmesi anlamına gelmektedir. Erişilmek ve indekslenmek karşılıklı olarak ve birlikte çalışmaktadır.

Google İndeksleme

İndeksleme, sitenizin Google tarafından nasıl algılandığını gösterir ve kriterlerine göre arama pozisyonlarında ceza alması anlamına gelebilir. Bu yüzden Google tarafından ceza anlamına gelebilecek aktivitelerden kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.

 

  1. Site Dışı SEO   (Off-Page SEO)

Site İçi SEO’ya geçmeden önce websitenize yalnızca direkt etkileşimleri değil, öncelikli olarak bağlı ve etkileşim sağlayacak araçları belirlemek önemlidir. Bu da genelde backlinkler, sosyal medya tanıtımları, websitesi reklamları gibi aktivitelerle sağlanmaktadır.

Tabi ki bunların takibini yapmak için de site dışı SEO analizlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da backlinklerin hangi siteler tarafından verildiği ve bu sitelerin PR’lerinin nasıl olduğu gibi konuların iyi çalışması anlamına gelir.

 

  1. Site İçi SEO  (On-page SEO)

Site İçi SEO, mevcut websitenizin bütün sayfalarında bulunmakta olan yazılım, başlık, içerik, grafikler, anahtar kelime ve tanımları içerir. Öncelikle mevcut içeriğinizin orijinalliğinden emin olmak için içerik analizi yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle bilgi hırsızlığı analizi yapılmadır.

SEO ANALİZİ

İçerik için yapılacak bir diğer analiz de anahtar kelimelerin kullanımı üzerine olmalıdır. Anahtar kelimeleri düşük rekabet yüksek kullanım orantısının düzgün kurulması ile oluşturulmalı ve aşırı anahtar kelime kullanımının önüne geçmek gereklidir. Bu yüzden Keyword Cannibalism ve Duplike testleri yapılmalıdır.

Diğer bir önemli site içi SEO araştırması da anahtar kelimelerin, taglerin ve meta tanımların incelenmesidir. Bu incelemeleri hemen çıkma oranının yüksek olduğu ya da az tıklama alan sayfalardan yapmaya başlamak daha mantıklıdır. Doğru anahtar kelimelerin doğru tanımların özeti niteliğinde kullanılması oldukça önemlidir.

 

  1. Rakip Analizi  (SEO Competitive Analysis)

Aynı alanda bulunmakta olan başka bir websitesinin yukarıdaki tüm bahsi geçen konularda analizlerinin yapılması, sahibi olduğunuz websitesinin eksikliklerini görmenize yardımcı olacaktır. Bu işi yaparken kullandığınız programlar özellikle önem kazanmaktadır.

Çünkü farklı bir sitenin trafiği ile ilgili araştırma yapmak online araçlarla pek mümkün değildir.

Rakipleri araştırırken kullandıkları anahtar kelimeler, bu anahtar kelimelerin hangi sayfalarda ve hangi başlıklar altında kullanıldığını bilmek sizlere özellikle anahtar kelime kullanımı hakkında yeni fikirler sağlayabilecektir.

 

 

1) SEO ANALİZİ için Web Yöneticisi Araçları

Belki Google’ın sitenizi gördüğü şekilde anlamanın en iyi yolu Google istemektir. Google Web Yöneticisi Araçları Google arama temellerini açıklayan sağlam kaynaklarla acemi dostu. Ayrıca, ücretsiz ve mobil siteler için çalışıyor! Örneğin, Google Dostu Site nasıl Google görünümleri sayfalarında bir astar ihtiyaç duyan herkes için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu özlü Google’ın arama algoritmaları katılan temel parametrelerin bir kaç açıklıyor. Bir göz at:

Google Web Yöneticisi Araçları

Bu araç ile, tam olarak web sitenizi gezinirken Google görmektir hangi anahtar kelimelerin görmek mümkün değil – yukarıda gördüğünüz liste sadece bir anlık olduğunu. Eğer beklenen kelimeleri görmüyorsanız, hedeflediğiniz anahtar kelimeler etrafında daha kaliteli içerik oluşturmaya başlamak için biliyorum. Ayrıca anahtar kelime her alırken kaç arama sorguları ve tiklama görebilirsiniz. Eğer sıralamalarını görmüyoruz ve TO için umut olsaydı, bu araç geliştirmemize yardımcı olmak üzere mükemmel ipuçları sağlar – sadece onları bütün sırlarını ortaya çıkarmak için beklemeyin.

Google Web Yöneticisi Araçları başka büyük özelliği Teşhis bölümünde hata onun arıza olduğunu. Sen SERPs fetih için gerekli hem de, malware ve tarama hataları için sitenizi izleyebilirsiniz. Malware sitenize bloke alabilirsiniz ve tarama hataları anlamıyla arama motorlarına web sitenizin parçaları görünmez hale parçalarını arama örümcekleri duracaktır. Listesini okumak için bu kolay bağlantılar gerektiği gibi çalışan, onlara sorunu çözmek için fırsat vermiyorum hangi görmek için yayıncıların verir. Bu site, örneğin, Google tarafından bulundu sadece bir web gezgini hatası var:

Ayrıca, Google’ın Google gibi Getir aracını, Google SEO kötü performans giderirken kritik olan, gördüğü gibi belirli bir URL görmenizi sağlar. bilgileri daha iyi optimizasyon söz konusu sayfayı değiştirmek yardımcı olabilir döndü ve hatta Siteniz saldırıya uğradıysa inanıyorum zaman sorunlu kod izole etmenize yardımcı olabilir.

2) Kurbağa SEO Spider Screaming

Screaming Frog SEO Spider arama pazarlamacının en iyi arkadaşıdır. Özellikle SEO fikirli için tasarlanan bu program site optimizasyonu kolaylaştırmak için bir girişim ortak SEO sorunları için URL’leri inceleyerek belirttiğiniz web tarar. Aksi takdirde elle değerlendirmek için saat veya gün alacaktı – özellikle büyük web siteleri için – Bu program kolaylaştırır ve bir başka zaman alıcı sürecini hızlandırır.

Java programı gezinmek kolay sekmeleri oldukça sezgisel. Ayrıca, daha fazla analiz için Excel’e herhangi bir veri veya tüm verebilirsiniz. Doğru biçimlendirme için birkaç ayarlamalar yapmak, sadece tablonuzda bir .csv dosyası oluşturabilir ve bu araçları yükleyin – Yani belirli anahtar kelimeler için bağlantılar veya sıralamaları izlemek için Optify, SEOmoz veya RavenSEO kullanıyorsanız demek . Sadece aksi alınan saat, hatta gün olabileceğini büyük miktarda veri derlemek için birkaç dakika geçtiniz!

Yukarıdaki ekran görüntüsünde, örneğin, bu görüntülerin Google tarafından tanınması için gitmiyor demektir alt metin, eksik görüntülerin bir avuç görebilirsiniz. Yani sayfaya estetik kaliteyi ekleyerek başka hiçbir amaca hizmet demektir. Her görüntünün uygun ALT etiketleri ekleme, sadece bir görüntü yükleme sorunu durumunda görüntülemek için ne demek olduğunu anlamak için ziyaretçilerin sağlayan, ancak Google şimdi görüntü “görebilir”. Ayrıca büyük (100KB üzerinden) dosya ve Google tarafından kolayca kabul edilmez 100 karakterden üzerinde alt etiketleri olanlar görmek için görüntüleri filtreleyebilirsiniz.

Kurbağa da kolayca sitenizde başlıkları analiz edebilirsiniz çığlık. Yukarıdaki ekran görüntüsü SEO amaçlar için önerilen uzunluğundan daha uzun olan üç başlıkları gösterir. Bir web sitesi uzun başlıkları ile dolu ise, Google ve diğer arama motorları tarafından göz ardı olasılığı daha yüksektir. Bu hızlı anlık bir yayıncı veya SEO yöneticisi değişiklikleri kolayca sayfayı optimize etmek için yapılabilir olarak nerede hızlı bir başvuru verir.

Screaming Frog SEO Spider LITE sürümü ama bazı sınırlamalar ile, ücretsiz olarak kullanılabilir – sadece web sitesi başına 500 URL’leri tarayabilir ve yapılandırma seçenekleri ve kaynak kodu özelliklerine tam erişim yok.

3) Link Checker Broken My Bağlantıları denetleyi

Kırık bir link ile bir bağlantı kurma kampanyası büyük bir serseri olduğunu. Ister dahili veya harici – – bir web sayfasının, bir yayıncıya veya editör sayfası canlı önce düzeltmeler yapmak için fırsat veren My Linkler Link Checker bağlantıları doğruluğunu sağlamaya yardımcı olabilir Broken kontrol edin.

Örneğin Wikipedia gibi bir sitede, düşünün – onlar bağlantıları ton olması gerekir! Aslında, iç ve dış bağlantıları bir kombinasyonu yoluyla, Kiefer Sutherland tek Vikipedi sonrası 599 bağlantıları vardır. Anlar içinde, My Bağlantılar sadece beş kırık olduğunu bulmak bağlantıların tüm taranmış edin

SEO ANALİZİ

Site tüm iyi yeşil bağlantıları ve kolay çalışmak veya artık aktif değil olanları noktaya yapım kırmızı kırık olanlar vurgular. Daha kolay hata tanımak için yapım, kırık URL’yi görebilirsiniz yüzden de hızlı bir tuş ile bir adım daha ileri götürür Benim Linkler kontrol edin. Hatalı URL’yi görmek mümkün kolay bir aktif link ile değiştirmek için y

Benim Linkler Link Checker Broken kontrol edin, sadece sayfanızın doğruluğunu sağlamak için harika bir araçtır, ama bu yüzden bile en bütçe bilinçli başlatılması bu aracın yararlanabilirsiniz, aynı zamanda ücretsiz.

4) SEOmoz PRO Araçları

SEOmoz PRO Araçlar hem küçük ve büyük işletmeler için tasarlanmış ve yayıncılar daha iyi Google sıralaması anlamanıza yardımcı olabilir. Tam bir rapor almak için 7 güne kadar sürebilir Forewarned olsa da, bu yüzden bir çimdik SEO için iyi değil.

 

SEOmoz ile, her sayfa rütbeleri nerede görmek yanı sıra Google’ın sitenizi nasıl taradığı görebilirsiniz. tam web tarama raporu URL’ye, başlık ve meta açıklamaları da dahil olmak üzere Google arama esastır bileşenlerin çeşitli bir görünüm alır. Aynı zamanda ortak SEO hataların bir listesini bakar. Excel raporu hata veya eksik elemanlar Google’a stumping nerede hızla tanımak yardımcı olur.

Tarama teşhis tam olarak hatalar kritik olan görselleştirmek için pano yardım eklenir. Ayrıca Google’ın sitenizi bulmalarına yardımcı olmak için yapılması gerekenleri takip yardım yapılan tüm değişiklikleri izler. kritik alanlar daha küçük, hedeflenen bölgelere ayrılmış olabilir. Bu uyarıların her biri kolayca Google URL’leri bulmanıza yardımcı olmak için tespit edilebilir.

Ayrıca, onların optimizasyon çalışmalarında karşılaştırmak nasıl görmek için üç rakipleri kadar bağlantı mümkün olacaktır. Yan kıyasla yan sizin güçlü ve zayıf yönleri yanı sıra, rakiplerinizin ‘içine harika bir fikir verir. Bu, bir rakip takımın senaryo takılmaya size fırsatlar yalan yere içeride bilgi veren gibi!

SEOmoz PRO Tools ücretsiz 30 günlük deneme sunuyor, ama abonelik ücreti sonradan 99 $ bir ay vardır. SEOmoz ayrıca web seminerleri, videolar ve kılavuzlara erişim de dahil olmak üzere kaynakların geniş bir dizi ile abonelerine sunmaktadır.

5)  Hubspot en Sayfası Greyder

Bir Hubspot pazarlama yazılım abonelik ile gelen bir ücretli aracı Sayfalar aracı, iyi, web sitenizde sayfaların ne kadar etkili ölçmek yardımcı olur. Her iki araç, web sitenizdeki her sayfanın SEO performansını değerlendirir ve düşük performans sayfaları geliştirmek için harekete tavsiyelerde bulunur. Bu sayfada, örneğin, bizim meta açıklaması doğru bilgileri SERPs içine çekilir ediliyor, böylece sabit olması gerektiğini bilemez, ama bizim meta veri geri kalanı-tamamdır.

Sayfada optimizasyonu değerlendirilmesi ile birlikte, Sayfalar aracı gelen bağlantıları ve anahtar kelimeleri izlemenize yardımcı olur söyler – sen her sayfa Google için sıralama olduğunu anahtar kelimeler sadece görebilirsiniz fakat diğer harici veya dahili sayfalar o sayfaya bağlantı aynı zamanda ne. Bu off-sayfa SEO faring ne kadar iyi daha sağlam bir resmini yardımcı olur ve nasıl bağlantı kampanyaları SERPs ayrı bir sayfanın sıralamasına katkıda bulunur.

Sayfalar aracı bile olanlar en SEO ve genel pazarlama stratejisi yardım hangi öğrenebilirsiniz böylece bir sayfada her bağlantının detaya icar, bir adım daha ileri gidiyor. Örneğin, bu araç sadece size genel bir bağlantı notu verir, ancak bu bile linkler trafik için yol gönderiyor söyler – Gelen bağlantılar SEO ve kurşun üretimi hem de önemlidir, çünkü!

SEO ANALİZİ için Sayfalar bağlantılar

6) Hubspot Pazarlama Greyder

Web sitesi ve sosyal medya çabaları notu yapıyoruz eğer merak ediyorsanız, Hubspot Pazarlama Greyder mükemmel bir ücretsiz bir araçtır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu araç web sitenizi verir ve rakiplerinizin iki adede kadar notu Google siteyi gördüğünü nasıl dayanır. Bu da, B2B ve B2C ayırt ve sosyal medya etkinliği bakmak için izin verir. Ve bu nedenle, web sitesi ve pazarlama – Aynı zamanda puanınızı artırmak için ipuçları sunan oldukça serin bir araçtır.

Eğer pazarlama başarısını ölçmek için analitik kullanırken nasıl bakıyor yanı sıra, Pazarlama Greyder size satış huni 2 önemli alanda dayalı bir sınıf verir:

Huni Top (TOFU): satış huni üst web sitesine ziyaretçi getirmek için yapılan çabaları inceliyor. Bu içerik oluşturma, optimizasyon ve tanıtım becerileri bakar.

Huni Orta (MoFu): Satış huni orta dönüşüm taktikleri ne kadar iyi bir görünüm alır. Bu açılış sayfaları, dönüşüm formları, e-posta pazarlama ve sosyal medya bakar.

Sen çok önemli bir yönü dışında, bu iki rakip web siteleri hemen hemen aynı olduğunu burada görebilirsiniz: Bir kendi sitesine ziyaretçi getirmek için başarısız oluyor. Ne dönüştürme ziyaretçiler de aşırı beceriklidir, hem başarılarını ölçmek adil bir iş yapıyor (ya da bunların eksikliği) vardır.

Greyder en iyi özelliklerinden biri de üst ipuçları puanları artırmaya yardımcı olmaktır. Bu sizin hesabı ödevlerinde yardımcı olmak için bir matematik öğretmen almak gibi. Sadece size trafiğini artırmak için kolay (bazen no-beyin) yolları ile sağlamak, ama aynı zamanda bunu yapmak için önemli neden olarak inandırıcı kanıt sunuyor yok.

 

SEO ANALİZİ için Görüntüyü açıklamak

Sağlam, kaliteli içerik içine bina anahtar kelimeler, Google’ın artan odaklanarak, bu sayfa içeriği performans nerede nasıl anlamak önemlidir. Eğer Pazarlama Greyder döndüren sonuçlarına göre görebilirsiniz gibi, bu web sitesi SEO geliştirmek için içeriğini yokuş yukarıya gerekiyor. Aynı şekilde, bu Google resim hakkında ne tanımanıza yardımcı olması için görüntüleri alt etiketleri ekleyerek geldiğinde savvier olması gerekir.

Bu web sitesi benzersiz sayfa açıklamaları içermez olarak başka bir destan, aşağıda görülebilir başarısız. Google, arama algoritmaları bir parçası olarak sayfa açıklamaları tanımıyor rağmen, sürücü trafik yardım önemlidir. sayfa açıklamaları yerleştirilen içerik Google SERPs URL’ler altında gördüğünüz kısa özetleri doldurmak için kullandığı şeydir. Senin sayfa tasarımı iyi veya kötü olarak da olabilir – sayfa açıklamaları, onu sayfa içeriğinin ilk birkaç cümle varsayılan vermezseniz. Eğer, örneğin, ana içerik alanının önüne gelebilir bir kenar çubuğu görünen içeriğin bir sütun tabanlı bir düzen kullanıyorsanız eğer öyleyse Google sayfa açıklaması olarak kelimelerin rasgele listesinde size bırakarak, yukarıdan aşağıya doğru HTML kodunu okur SERPs. Yikes.

SEO ANALİZİ

Pazarlama Greyder siteleri sıralamak için kendi algoritması kullanır ve bu sadece 10 takım arasından 3 – var ihtiyacı olduğunu bir göstergesi Google, tanımak trafik ve sonuçta dönüşümlerini artırmak için almak için çok daha fazla çalışması. Neyse ki, bu araç sitenizin sorunları tanımlar, ancak size bunu nasıl geliştirileceği konusunda ipuçları verir sadece. Hubspot Pazarlama Greyder uygulaması bir SEO acemi veya gazisi ister, ayrıca ücretsiz ve kullanımı gülünç kolaydır.

SEO en iyi uygulamalar yararlanarak ve burada listelenen gibi araçların en alarak, siteniz hakkında bildikleri her şeyi öğrenmek için Google perde arkasında bir göz olsun asla (ya da bilmiyorum) iken, büyük ölçüde artırabilir Web sitenizin sağ arama sorgularına yanıt olarak görünecektir şansını.