Site Kur

Ana Sayfa » Site Kur
Site Kur2018-08-03T11:18:16+00:00
 • Site Kur

Site Kur

Nasıl Web Sitesi Kurulur?

Web siteleri, profesyonel ya da amatör olarak pek çok amaçla kurulabilmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda, bir web sitesi oluşturulurken neyin hedeflendiğini bilmek çok önemlidir. Herhangi bir şablon kullanımı ile amatör olarak bir web sitesi yapılacağı gibi profesyonel ve ticari amaçlarla, daha işlevsel, daha görsel ve kısacası yine daha profesyonel bir web sitesi de kurulabilir.

Web Sitenizi Nasıl Kurabileceğinizi Öğrenin?

Bir web sitesi kurulumu bir kaç önemli adımı takip etmeniz gerekmektedir.

 1. Alanadı ve Hosting Alımı

Alanadı, web sitenizin kimliğini belirlemeye yarayan ismi diye tanımlanabilir. Alanadı sizin şirket isminizi ya da sağladığınız hizmeti en iyi şekilde tanımlamalı ve/veya akılda kalıcı bir isim olarak seçilmelidir. Bunun yanısıra, hostinglerde de en önemli iki kriter hız ve disk alanıdır.

Mümkün olduğu kadar yüksek disk alanı ilerleyen zamanlarda daha çok içerik eklenebilmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca, performans artışı için de yüksek hızlı serverlardan sağlanan hostingler seçilmeli ve eğer mümkünse seçilecek server hizmet verecek hedef kitle ile aynı ülkede bulunmalıdır.

 1. Web Sitesi Tasarım Seçimi

Web sitesi tasarımları, bir temadan tedarik edilebileceği gibi bir tasarımcı tarafından tamamen orijinal olarak da hazırlanabilir. Bir tasarımdaki en önemli özellik tasarım stilinin, web sitesinin kullanıcı kitlesine hitap edecek olmasıdır. Aynı zamanda tasarımlar site hakkında ya da güncel mesaj mesaj ile ilgili ana fikri ön plana çıkarmalıdır.

 1. İçerik Oluşturma

İyi bir içerik, hem bilgilendirici olma konusunda hem de arama motorlarında çok daha fazla kombinasyon yaratma konusunda avantaj sağlar. Bu yüzden hem anahtar kelimelerin içeriklerde ön plana çıkarılması hem de doğru bir yazım dili kullanılması içeriklerde ayrıca önemlidir.

 1. Web Sitesinin Hosta Aktarımı

Oluşturulan web sitesi ya da CMS direkt olarak MYSQL kullanılarak hostinge aktarılarak internette yerini alır.

 1. Web Sitesi Analizi ve Optimizasyonlar

Son olarak web sitesinin performansı test edilerek geliştirmeler yapılmalıdır. Ayrıca, arama motoru sonuçları da sürekli olarak değerlendirilere SEO geliştirilmelidir.

Mobil Uyumlu Siteler Artık Çok Önemli

Geçtiğimiz sene mobile first index’in kullanılmaya başlanması ve mobile kullanımın artmasıyla Google artık mobil olarak optimize edilmemiş olan web sitelerinin tesbitini yaparak arama pozisyonlarında mobil optimizasyona ayrıca önem verdi. Ayrıca, mobil optimizasyon kullanıcı kolaylığı sağlayarak kullanıcıların, web sitelerine geri dönüş oranlarını artırır.

En Yaygın Web Tasarım Araçları

Web siteleri en temelde HTML kodu ile yapılandırılmıştır. Ancak, bu tabi tüm bir sitenin inşaasının kod yazımı ile yapılması anlamına gelmez. CMS (Content Management System) yani Türkçe ismiyle İçerik Yönetim Sistemleri, web sitelerinin hem daha kolay, hem daha görsel hem de daha çok aracın kullanımına imkan sağlayacak şekilde tasarlanmasını sağlayan web sitesi yapım platformlarıdır.

WordPress

WordPress özellikle ücretsiz kurulumu, ücretli ve ücretsiz milyonlarca tema seçeneği, binlerce plugin seçeneği, e-ticaret uyumluluğu gibi bir çok sebeple şu an en yaygın olarak kullanılmakta olan CMS’dir.

Joomla

Joomla, WordPress’e yapı olarak çok benzemektedir. WordPress gibi PHP ve MYSQL veritabanı kullanmaktadır. Neredeyse tamamen aynı özelliklere sahiptir ve şu an piyasadaki en yaygın ikinci CMS’dir.

Google Web Designer

Google Web Designer, bütün bir internet sitesi oluşturmaktan daha çok çizim araçları, metin ve 3D nesneleri bir içerik olarak kullanmanıza olanak sağlar. HTML5 tabanlıdır ve CSS, JavaScript ve XML dosyaları oluşturmanıza olanak tanır.

Websitenizi Hızlandırmak İçin Altyapınızı Güçlendirin

Bir web sitesi oluşturulmadan önce ilk yapılması gereken güvenilir bir alt yapı oluşturmaktır. Bunun için de hosting alırken dikkat edilmesi gerekenlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

 1. Veri transfer limitine dikkat edilmesi gerekmektedir.
 2. Servis sağlayıcının güvenilir bir isim olması, hizmetin sürekliliği açısından önemlidir.
 3. Yedekleme sistemi, yine web sitenizin akıbeti için oldukça büyük öneme sahiptir.
 4. Disk kapasitesi, gelecekte oluşturulacak içerik için oldukça önemlidir.
 5. Veri iletim hızı ve server konumu site hızını etkileyecek diğer parametrelerdir.

Web Sitesi Kurulumu İçin Tecrübemizden Yararlanın

Web sitesi üretimi profesyonel anlamda, altyapı, tasarım, grafikler, içerikler ve SEO gibi bir çok uzmanlığı gerektirmektedir. Ancak, tüm bu alanlarda ayrı ayrı tecrübeli olan kadromuzla, profesyonel anlamda tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek web siteleri tasarlıyoruz.

TEKLIF AL !

Google Mobile First Indexing

By |Eylül 18th, 2018|Categories: Google, Mobil, mobil seo, Mobil Uygulama, Mobil uyumlu web tasarım, Mobil Web Tasarım, Seo, WebTasarım|Tags: , , , |

Google Mobile First Indexing - Mobil Öncelikli İndeksleme Google’ın,

Google Mobile First Indexing için yorumlar kapalı

Sosyal Medya ve SEO

By |Ağustos 29th, 2018|Categories: Facebook, Google Plus, Seo, SEO teknikleri, sosyal medya, Sosyal medya Blogu, Sosyal medya haberleri, Sosyal Medya Uzmanlığı, Twitter, You Tube|Tags: , , |

Sosyal Medya ve SEO Sosyal medya günümüzde hemen herkesin

Sosyal Medya ve SEO için yorumlar kapalı

Yorum yok

 1. Önder 11:17 am de Ağustos 3, 2018

  Visitor Rating: 5 Stars

 2. Anonim 11:30 am de Ağustos 3, 2018

  Visitor Rating: 5 Stars

 3. Anonim 11:34 am de Ağustos 3, 2018

  Visitor Rating: 5 Stars

 4. Anonim 1:11 pm de Ağustos 3, 2018

  Visitor Rating: 5 Stars

 5. Anonim 10:31 am de Ağustos 4, 2018

  Visitor Rating: 5 Stars