Ücretsiz En İyi Web Sitesi Kurma Programları Nelerdir?

Ana Sayfa-Ücretsiz En İyi Web Sitesi Kurma Programları Nelerdir?

Ücretsiz En İyi Web Sitesi Kurma Programları Nelerdir?

  • Web Sitesi Kurma Programları

Ücretsiz En İyi Web Sitesi Kurma Programları Nelerdir?

Web sitesi kurmak profesyonel ve amatör olmak üzere hemen herkes tarafından yapılabilmektedir. Profesyonel işlerde çok iyi programlama yetenekleri gerekse de, hemen hiç bir programlama bilgisi ya da tasarım bilgisine sahip olmadan, mevcut şablon ve pluginleri kullanarak web sitesi kurmak da mümkündür.

Web Sitesi Kurma Programı Nedir?

Web sitesi kurma programı, Content Management System (CMS), yani Türkçe adıyla İçerik Yönetim Sistemi ile anılmaktadır. Bu programlar HTML programlı bir düzeni görsel olarak oluşturmaya yaramaktadır. Bu programlardan bazıları oldukça profesyonel olarak kullanılabilmesinin yanısıra bazıları da yalnızca amatör kullanıcılar için tasarlanmıştır.

1. Wix

Wix, oldukça gelişmiş bir web sitesi kurma (içerik yönetim sistemi)’dir. Gelişmiş olmasının sebebi, şu an piyasa bulunan en iyi Drag and Drop, yani taşı ve bırak içerik yönetim sistemi olmasıdır. Header ve Footer bölümlerinin boyutları dahi Wix ile görsel olarak saniyeler içerisinde belirlenebilir. Tüm eklentiler Wix’in dahilinde sağlanmaktadır.

Online alışveriş sitesi oluşturmak için yine Wix’in içerisinde ödeme metodları kendi içerisinde oluşturulmuştur.
Daha öncelerde Wix’in HTML tabanlı olmadığı ve bu sebeple SEO’yu kötü yönde etkilediği söylense de, Wix resmi video ve forumlarında bunun gerçekçi olmadığını sayısız kez belirtmiş ve Wix web sitelerinin de SEO uyumlu olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca, Wix üzerinde her sayfa için SEO ayarları oldukça basit bir menü üzerinde hazırlanmıştır.

Wix’in bir dezavantajı, tablo oluşturma gibi bazı HTML pluginlerinin kısıtlı olması ve bazı görsel içeriklere bu sebeple cevap verememesi, web sitesinin tamamen HTML’e dönüştürülmesinin güçlüğü ve yıllık ödemelerinin oldukça yüksek olmasıdır.

2. WordPress

WordPress şu an dünya üzerinde en yaygın şekilde kullanılmakta olan içerik yönetim sistemidir. WordPress’in sayısız ücretsiz ve ücretli web sitesi temalarının yanısıra ayrıca Child Theme oluşturularak HTML, Java ve CSS ya da Drag and Drop (Taşı ve Bırak) pluginleri kullanılması ile profesyonel olarak web sitesi oluşturulmasına olanak tanır.

WordPress’in en büyük özelliği, ücretsiz tema ve pluginlerin sayısının da oldukça yüksek sayıda olması, HTML ile ilgili her türlü konuya cevap verebilmesi, SEO yaparken çok büyük kolaylıklar sağlayan ücretsiz pluginlerin bulunması, web sitelerinin temel dosyalarının kolaylıkla saklanabilmesi ve yedeklenebilmesi, tamamiyle her türlü ihtiyaca yönelik web sitelerinin oluşturabilmesidir.

WordPress kullanımı belirli bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Ancak, bu bilgi ve deneyim kısa süreler içerisinde de edinilebilir.

3. Joomla

Joomla, WordPress’ten sonra çıkmış ve yapısal olarak WordPress’e çok benzeyen bir içerik yönetim sistemedir. Joomla’nın kullanıcı sayısı da WordPress’e oldukça yakındır. Kullanımı, şablonları ve pluginleri WordPress’e benzemektedir ve web sitesi kurulumu WordPress kadar basittir.

Joomla da WordPress gibi PHP ve MySQL veritabanı kullanmaktadır. Bu sebeple, şifreleme sistemi ve hosting üzerine kurulumları dahi WordPressle benzeşmektedir. Bu yüzden Joomla ve WordPress arasındaki tercih, spesifik bir şablon ya da bir pluginin belirlenmesi ile yapılır ve kullanıcı için en iyisi hangi platformda yer alıyorsa o platform tercih edilir.

4. Weebly

Weebly, özellikle Wix’le kıyaslandığında hem kullanım kolaylığı hem de fiyat avantajı sağlayan bir içerik yönetim sistemidir. Web siteleri Weebly ile yalnızca bir kaç saat içerisinde oluşturulabilir.
Ancak, Weebly e-ticaret sitelerinde kullanımında ödeme alımı seçenekleri konusunda yeterli imkan sağlamamaktadır. Ayrıca, mevcut web sitesi oluşturma şablonları, ölçü değiştirilmesine izin sağlamaz.

Özellikle, galeri ya da bilgi içerikli siteler için kullanımı oldukça basittir. Ayrıca, Weebly de Wix gibi tamamen responsive şablonların bulunduğu bir platformdur. Bu yüzden şablon tasarımları güvenilidir.
Ayrıca, Weebly, WordPress ve Joomla gibi özel şablonların tasarımcılar tarafından satın alınmasına izin vermektedir.

5. Site123

Site123, Wix ve Weebly’ye göre oldukça yeni bir içerik yönetim sistemidir. Ayrıca, e-ticaret sitelerinin kullanımında çok fazla opsiyon sağlamasa da oldukça basit ve bir çok kullanıcı için yeterli bir yönetim sistemi sağlamaktadır.
Site123’ün bir diğer özelliği, yeni bir platform olmasına rağmen çok sayıda şablon opsiyonu taşıması ve şablon içeriğinin sürekli olarak artmasıdır.

Tüm şablonları Weebly ve Wix gibi responsive ve mevcut pluginleri SEO’yu kolaylaştırmaya yönelik olarak başarılıdır.
Ancak, profesyonel kullanımda ayarları ve plugin sayısının yeterli olmayışı, ödemeli opsiyonlarının dahi limitlerinin yeterli olmayışı Site123’ün dezavantajlarındandır.

TEKLIF AL !

Google Mobile First Indexing

By |Eylül 18th, 2018|Categories: Mobil, Google, mobil seo, Mobil Uygulama, Mobil uyumlu web tasarım, Mobil Web Tasarım, Seo, WebTasarım|Tags: , , , |

Google Mobile First Indexing - Mobil Öncelikli İndeksleme Google’ın,

Sosyal Medya ve SEO

By |Ağustos 29th, 2018|Categories: Seo, Facebook, Google Plus, SEO teknikleri, sosyal medya, Sosyal medya Blogu, Sosyal medya haberleri, Sosyal Medya Uzmanlığı, Twitter, You Tube|Tags: , , |

Sosyal Medya ve SEO Sosyal medya günümüzde hemen herkesin

  • Ücretsiz En İyi Web Sitesi Kurma Programları Nelerdir?
5

Ücretsiz En İyi Web Sitesi Kurma Programları Nelerdir?

Web sitesi kurmak profesyonel ve amatör olmak üzere hemen herkes tarafından yapılabilmektedir. Profesyonel işlerde çok iyi programlama yetenekleri gerekse de, hemen hiç bir programlama bilgisi ya da tasarım bilgisine sahip olmadan, mevcut şablon ve pluginleri kullanarak web sitesi kurmak da mümkündür.

Sending
User Review
5 (3 votes)

About the Author:

SEO Uzmanı Seo uzmanı ilgili web sitesini ve rakipleri analiz edip site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyon için çeşitli plan ve stratejiler geliştirebilen, seo operasyonunu doğru şekilde yönetme becerisine sahip, Google’ın tüm algoritmalarına (güncelleme) hakim, yaptığı çalışmaları ölçümleyebilen, SEO araçlarından en doğru verileri çıkartabilen, bunları üzerinde çalıştığı web sitesinin lehine kullanabilen ve hepsinden önemlisi web sitesini anahtar kelimeler aracılığı ile hedef kitleye doğrudan ulaştırmayı başarabilen kişilerdir.

Siz de fikrinizi belirtin